Cukorbetegség-megelőző program
A program célja
Tudományos viszgálatok bizonyítják, hogy a prediabetes és az inzulinrezisztencia megállítható és visszafodítható megfelelő életmódváltás segítségével.
A program célja a prediabetesszel vagy inzulinrezisztenciával diagnosztizált betegek számára egy olyan prevenciós program biztosítása, amely segítségével sikeres lesz az életmódváltás.
Miből áll a program
- A program 10 alkalomból álló életmódváltó program, amely első szakaszában nyolc egymást követő héten találkozunk online, majd további két alkalommal 2–2 hetes időközönként.
- A program két pillérre épül – a táplálkozásra és a mozgásra.
A program folyamán átvesszük az inzulinrezisztencia és a prediabetes megállításához illetve visszafordításához szükséges elméleti ismereteket és gyakorlati tudnivalókat.
- A programhoz olvasnivalók is tartoznak, amelyeket a két találkozó között kell elolvasni, mivel a találkozók anyaga ezekre épül.
- A program során lehetőség van kérdéseiteket feltenni, és így beszélgetés formájában vesszük át a szükséges tudnivalókat.
- A gyakorlati rész során ételkészítés alapjait vesszük át.
- A program során lehetőségetek lesz egy személyes, 20 perces konzultációra arra az esetre, ha olyasvalamire kerestek választ, amelyet mással nem szeretnétek megosztani. Ha a diabetesen kívül más egészségügyi problémátok is van, és ezekre is megoldást szeretnétek, azok átbeszélésére a teljes, hosszabb konzultáció a megfelelő forma. Mindkét személyes konzultációra a honlapomon keresztül lehet jelentkezni, itt.
A program időpontja
Kedd esténként 17:00–19:30
Első alkalom: 2023. szeptember 5.
Jelentkezési határidő
2022 augusztus 15.
Lemondás feltételei
A jelentkezést a program megkezdése előtt két héttel lehet visszamondani. A jelentkezés ugyanakkor átruházható.
Juditról
Eredetileg gyógyszerész vagyok. Már az egyetemen az alternatívákat kerestem, a gyógynövények és más alternatív gyógymódok érdekeltek.
Németországban elvégeztem az egészség-tanácsadó képzést, amely az egészségmegőrzés holisztikus szemléletéről szól, és ennek keretén belül tanultam meg az egészségünkről másféleképpen gondolkodni, és másféleképpen főzni. A Pécsi Tudományegyetemen elvégeztem a Táplálkozástudmányi mesterképzést, ami további pluszt adott a tudásomhoz.
Meggyőződésem, hogy egészségünket sokkal könnyebb megőrizni mint a már meglévő bajokat gyógyítani.
Húsz éve foglalkozom egészségmegőrzéssel, húsz éve tartok főzőtanfolyamokat, előadásokat, táplálkozási- és prevenciós-tanácsadást és tábort. Tudományos újságíróként rengeteg médiában írtam cikkeket, sorozatokat, szerkesztettem rádióműsort.
A főzőtanfolyamokon a hangsúly az egyszerűségen, az egészségen, és a gasztronómiai élményen van. De mindezeken túl, az ökológiai szemléletmódot is beviszem a konyhába. A főzőtanfolyamokkal a teljes értékű konyha minden szegletét bejárjuk, a kenyérsütésen kívül egészséges nasi, nyerskonyha, vegán konyha, gluténmentes és szénanátha-diéta workshopokat tartok.
A cukorbetegségmegelőzési programot azért indítottam, mert miközben a cukorbetegség hatalmas terhet jelent az egyénnek, a családoknak és a társadalomnak is, életmódváltással megelőzhető.
Ez az életmódváltás ugyanakkor az egész szervezetre kihat, és így az érintett az anyagcsere egészén javít. Ötöt üt egy csapásra – mint a mesében.
(Csak a mese miatt írtam, hogy ötöt, hiszen az anyagcserénk jóval több, mint öt tényezős)